Aktualności
Zalana piwnica

W niedzielny poranek dnia 09.02.11 r. otrzymaliśmy zgłoszenie o zalanej piwnicy w budynku przy ul. Ogrodowej w Boguszowie-Gorcach. Na miejscu okazało się, że woda dostała się do jednego z pomieszczeń piwnicznych budynku z niedrożnej kanalizacji. Woda przy użyciu wysysacza głębinowego została wypompowana po za budynek.


Pożar sadzy w kominie

Do zdarzenia doszło w dniu 05.02.11 r. Miejskie Stanowisko Kierowania w Wałbrzychu przyjęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku przy ul. Wincentego Pola w Boguszowie-Gorcach. Zadysponowany na miejsce zastęp OSP przystąpił do gaszenia pożaru przy użyciu piasku. Po niedługim czasie zagrożenie zostało zlikwidowane.


Pożar mieszkania

W dniu 04.02.11 r. w budynku wielorodzinnym przy ul. Jagiełły mieszkańcy zauważyli wydobywający się dym z jednego z mieszkań, na parterze, o czym powiadomili straż pożarną. Po dojechaniu na miejsce zastępu OSP okazało się, że w jednym z lokali przebywa mężczyzna obok którego pali się niewielka sterta śmieci. Mężczyzna został ewakuowany z mieszkania, a pożar ugaszono. Na miejsce przyjechało również JRG 1 Wałbrzych, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji.


Kolizja drogowa

OSP Boguszów została zadysponowana przez MSK Wałbrzych do kolizji drogowej powstałej przy ul. Fornalskiej, gdzie zderzyły się 4 samochody. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a po usunięciu pojazdów z jedni, przystąpili do neutralizacji płynów ropopochodnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów. Do zdarzenia przyjechał również zastęp JRG nr 1 Wałbrzych.


Pożar mieszkania

Przy ul. Kolejowej w dniu 26.01.11 r. w budynku wielorodzinnym doszło do pożaru mieszkaniu. Na miejsce został zadysponowany zastęp OSP Boguszów oraz JRG 1 Wałbrzych.
Przybyli na miejsce ratownicy z zlokalizowali pożar w stropie i przystapili od gaszenia, dzięki czemu ognień nie przedostał się na poddasze budynku. Miejsce pożaru zostało sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej, co uskuteczniło działania i ograniczyło straty.


Próba podpalenia

W godzinach wieczornych w dniu 13.01.11 r. dyspozytor Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował zastęp OSP Boguszów do budynku wielorodzinnego przy ul. Sobięcińskiej, gdzie w jednym z mieszkań lokator wylał dużą ilość płynów łatwopalnych, co zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców. Podłoga została pokryta warstwą piany, przez co zagrożenie pożarowe zostało zlikwidowane. Na miejsce przyjechał również zastęp JRG nr 1 Wałbrzych.


Pożar kontenera

OSP Boguszów została zadysponowana przez MSK Wałbrzych do pożaru kontenera na odpady komunalne przy ul. Pstrowskiego w Boguszowie-Gorcach
Pożar został zlokalizowany i ugaszony. Niestety plastikowy kontener uległ zniszczeniu.


Pożar sadzy

W dniu 09.01.2011 w godzinach wieczornych przyjęliśmy zgłoszenie od MSK Wałbrzych o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym przy ul. Szkolnej. Po dotarciu zastępu na miejsce, pożar został lokalizowany i ugaszony pry pomocy piasku. Mieszkania w budynku zostały sprawdzone, a lokatorzy poinformowani o konieczności przewietrzenia swoich lokali.
O zaistniałej sytuacji poinformowano również zarządcę budynku.


Gramy razem z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 19. Tradycyjnie akcję wspiera nasze miasto. Tegoroczny koncert odbył się zarówno w Boguszowie jak i w Gorcach. Organizacją imprezy zajęła się Miejska Biblioteka Publiczna przy wspraciu Urzędu Miasta, mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Równieży strażacy naszej jednostki po raz kolejny chętnie przyłączyli się z pomocą w przygotowaniach. W tym dniu zabezpieczali przez cały czas imprezę oraz pokaz sztucznych ogni pod nazwą "Światełko do nieba". Dziękujemy wszystkim za dobrą współpracę, w szczególności pracownikom MPB CK. Do następnego roku!


Podsumowanie 2010 roku

01.01.2011 r. W raz z nowym rokiem zamkneliśmy książkę wyjazdów na pozycji 131. Dokładnie tyle razy ratownicy OSP w Boguszowie interweniowali w 2010 roku na terenie naszego miasta. Zarówno mieszkańcom Boguszowa-Gorc jak i wszystkim strażakom, w nowym roku, życzymy jak najmniej interwencji i tyle samo powrotów ile wyjazdów.
Wpisz się do księgi

Strona Urzędu Miasta